NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Centrum Prasowe PL utrzymało ceny na niezmiennym poziomie, to nasz wkład w walkę z inflacją

2022-12-26 19:16:00

 

Zamykamy 2022 rok, czas inflacji

Kończący się 2022 rok, zapamiętamy jako czas gdy nasze zarobki mimo wzrostów traciły na wartości. Rok ten obfitował w sukces w walce z niewidzialnym wirusem oraz w rozpoczęcie drugiego aktu najazdu Rosji przy użyciu niedorzecznego pretekstu na Ukrainę. Wynikiem zdarzeń globalnych oraz lokalnych, było realne tracenie na wartości pieniądza i to w zastraszającym tempie. Do niedawna 100 złotych Polskich wystarczało na jedne zakupy. Obecnie trzeba mieć przygotowane minimum 200 na takie podstawowe zakupy aby później przy kasie nie szukać drobnych po kieszeniach.

 

Utrata wartości naszej lokalnej złotówki nie była wywołana jedynie wojną i pandemią. Niestety nasz Polski rząd, pod nazwą Zjednoczona Prawica czyli PiS i spółka, ma całkiem sporo za tak zwanymi uszami jeśli chodzi o inflację. Chcieli wzbudzić obrót gospodarczy obniżając stopy procentowe, tak aby ludzie łatwo mogli brać kredyty. Miało to pomóc rządowi uzyskać dodatkowe wpływy do budżetu ale też pomóc młodym ludziom kupić mieszkanie. Jednak w efekcie uzyskania przez prywatnych kredytobiorców 88 miliardów złotych kredytów, spora ilość gotówki wyprodukowana przez wirtualny mnożnik 1x10 (bank gdy dostaje w depozyt 10 000 złotych od indywidualnego oszczędzającego z kontem może udzielić 100 000 zł kredytów, to wirtualny mnożnik), dostała się w niekontrolowany sposób na rynek. Wspomniana suma to tylko kredyty na zakup mieszkania. Tak duży napływ gotówki prosto z banku do deweloperów wymusił wyższe zapotrzebowanie na nowe mieszkania przez co ceny materiałów wystrzeliły. Do tego co roku PiS podnosi ustawowo minimalną średnią krajową w sytuacji gdzie efektywność pracownika z podstawowymi umiejętnościami nie rośnie a wręcz maleje. To powoduje wzrost kosztów przedsiębiorców, którzy muszą podnosić ceny swoich towarów.

 

Nasza firma ustrzegła się tego scenariusza, centrum informacji nadal świadczy swoje usługi po starych niskich cenach. Jedną z metod przeciwdziałania jest wprowadzanie nowych produktów i poszerzanie listy klientów. Zamiast podnosić ceny, postanowiliśmy w 2022 roku postawić na zwiększenie widoczności i zdobycie nowych kontrahentów do współpracy co przyniosło większe zyski.

 

CentrumPrasowe.PL to najtańsza forma prowadzenia działań public relations, będziemy kontynuować tą misję. Nasza konkurencja stosuje znacznie wyższe stawki niż portal CentrumPrasowe.PL . Wystarczy wspomnieć że najtańsza usługa tego typu kosztuje 345 zł miesięcznie, a CentrumPrasowe.pl zaledwie 738 zł rocznie. To ogromna różnica w cenie. Skorzystaj z naszego doświadczenia i docieraj z swoimi informacjami prasowymi wprost do dziennikarzy.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: