NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Awaria serwera pocztowego w Ads-Center.NET

2014-10-20 16:33:33

CRONjob-s

Jest to oprogramowanie które wraz z nastaniem odpowiedniej godziny uruchamia zaplanowane zdarzenia. Jest to automatyczny zarządca wszelkich zdarzeń które niejednokrotnie pozwala na bezobsługowe uruchamianie usług na serwerach. W dniu 18 października, nasza firma czyli Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.net Krzysztof Wolski zakończyła aktualizację sporej części oprogramowania które jest odpowiedzialne za sprawne działanie naszych serwerów. Niestety podczas aktualizacji wkradł się błąd do systemu CRONjob-s który spowodował nieprzewidzianą awarię.


Skutki awarii

Na skutek awarii system CRONjob-s rozpoczął co minutę uruchamiać wszystkie zaplanowane zadania. Mimo że zdarzenia miały być uruchamiana jedynie raz na dobę to były uruchamiane co minutę. Z tego też powodu nasz serwer w nocy z 19 na 20 października wysłał ogromne ilości mailingów które nie były zaplanowane na ten dzień.


Centrum Prasowe

Nasz serwis CentrumPrasowe.pl również uczestniczył w tych zdarzeniach. Oprogramowanie witryny znajduje się na jednym z serwerów należącym do firmy Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski. W związku z tym nasz serwis wysłał ponad 400 maili informujących o możliwości dodania nowych informacji prasowych do naszego serwisu. Najmocniej przepraszamy za to zdarzenie. Awaria została usunięta, a sam serwer działa już prawidłowo.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: