NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Błąd 403 w poniedziałek na CentrumPRasowe.pl

2018-09-12 12:45:00

Poniedziałek 10 września

W ostatni poniedziałek niestety dosięgła nas drobna acz przewlekła awaria oprogramowania na serwerze na którym trzymamy nasz portal. Awaria dotyczyła jedynie naszej witryny czyli CentrumPrasowe.pl , pozostałe serwisy internetowe działały bez zarzutu.

 

Winą za przerwę w działaniu ponoszą informatycy firmy która jest naszym operatorem. Podczas aktualizacji oprogramowania (ponad 110 aktualizacji), spowodowało że programiści niezbyt dokładnie sprawdzili działanie wszystkich witryn znajdujących się na danym serwerze. W efekcie przeoczono błąd wynikający z niezgodności PHP oraz oprogramowania wspierającego działanie Apacha. W konsekwencji CentrumPRasowe.pl do poniedziałku do godziny 18:00 odpowiadało błędem 403 zamiast wczytywaniem strony w okno przeglądarki internetowej.

 

Za przerwę w działaniu przepraszamy we własnym imieniu gdyż sami nie sprawdziliśmy na czas czy portal prawidłowo po aktualizacji oprogramowania działa. Tym samym przyczyniliśmy się do braku odpowiedzi przez naszą witrynę.

 

Wynikła przerwa pozbawiła nas przez jeden dzień całkiem sporej grupy odwiedzających co wpłynie na wynik statystyk z tego miesiąca oraz całego roku. Na podstawie doświadczenia które nabyliśmy podczas tego niefortunnego zdarzenia, mamy nadzieję że w przyszłości akie zdarzenia będą ograniczone do niezbędnego minimum.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: