NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Atak typu DDOS na serwer Ads-Center.NET

2018-04-03 16:40:47

Niebezpieczeństwo dla Polskich firm

Okazuje się że nawet młoda firma która działa na rynku zaledwie dwa miesiące, może stać się celem ataku cyberprzestępców. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu zdarzenia jakim mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu. Cyberprzestępcy musieli celowo zaatakować nasz serwer gdyż korzystamy z własnego serwera który ma prywatne IP. Sugeruje to że atak był przeprowadzony celowo, a metoda DDOS sugeruje że przestępcy chcieli wyłączyć jedną lub wszystkie dwanaście stron które znajdują się na atakowanym IP.

 

Analizując strony zamieszczone pod atakowanym IP, tylko trzy mogły wzbudzić zainteresowanie cyberprzestępców, pozostałe nie przedstawiają sobą takiej wartości aby mogły stać się celem. Atakujący mogli wziąć na cel adresy Ads-Center.NET , czyli główny adres naszej firmy tylko że tutaj jest mało zapytań do bazy danych i nie można za pomocą tej witryny wyłączyć serwera, TnijURL.com , serwis oferujący usługę darmowego skracania długich adresów, lub CenterumPrasowe.PL , portal udostępniający darmowe wirtualne biura prasowe dla Polskich przedsiębiorstw. Prawdopodobnie atak był skierowany przeciwko CentrumPrasowe.pl , gdyż tylko ten portal przedstawia większą wartość na tym adresie IP.

 

Charakterystyka ataku DDOS na nas przeprowadzony

Atak miał miejsce w godzinach popołudniowych ubiegłego tygodnia. Był to dzień 28.03.2018 roku czyli środa. Około godziny 13:38 na e-mail firmowy przyszła wiadomość od usługodawcy u którego posiadamy szafę z naszym serwerem, że nagle wzrosła ilość zapytań kierowanych do serwera. Jako profesjonalna firma, wykupiliśmy ochronę przeciwko atakom siłowym na naszą infrastrukturę, to spowodowało że usługodawca wykorzystał swoją strukturę serwerów pośredniczących do odfiltrowania sztucznie wygenerowanego ruchu. Przez skuteczną obronę atak trwał tylko 6 minut a jego skutki zostały całkowicie zniwelowane. Witryny w efekcie stale odpowiadały na zapytania prawdziwych internautów. Dzięki wykupieniu szafy na serwery w profesjonalnej firmie, możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: